środa, 1 grudnia 2010

Co kryją labolatoria Gmaila?

Czy zdarzyło Ci się wysłać maila przed ukończeniem jego edycji? Trochę irytujące, ale posiadacze kont u Googla mają na to prosty sposób -- wykorzystać wtyczkę undo send dostępną w laboratorium Gmaila.

Jak się tam dostać? Po zalogowaniu do Gmaila należy szukać klucza:
Klucz do laboratorium
W środku jest wiele ciekawych wtyczek. Poniżej wymienię moim zdaniem najciekawsze.

Undo send
Po wysłaniu wiadomości masz kilka sekund, żeby odwysłać maila. Istnieje możliwość konfiguracji liczby sekund (5, 10, 20 lub 30) w ustawieniach ogólnych (Settings->General).

Default 'Reply to all' 
Przydatne, żeby nikogo niechcący nie wykluczyć z rozmowy.

Inserting images 
Od teraz można wstawiać obrazki w treść maila.

Quote selected text
Cytowanie zaznaczonego kawałka wiadomości. Irytujące jeśli przypadkiem zaznaczysz kawałek tekstu i klikniesz odpowiedz -- trzeba odrzucić wiadomość, odznaczyć i jeszcze raz odpowiedzieć, ughh.

Signature tweaks
Gmail z jakiegoś powodu rozpoczyna odpowiedź przed otrzymaną wiadomością. Z jednej strony najświeższa wiadomość jest zawsze na wierzchu. Z drugiej natomiast przeczytanie historii konwersacji przyprawia o ból głowy. Tak czy inaczej, dzięki Signature tweaks podpis jest bezpośrednio pod naszą wiadomością, a nie pod całą konwersacją.

Coś dla poglądaczy
Innymi ciekawymi wtyczkami są:
  • Google Docs previews in mail
  • Google Maps previews in mail
  • Picasa previews in mail
  • Flickr previews in mail
Umożliwiają pogląd załączników oraz linków z treści wiadomości bezpośrednio w GMailu. Korzystam bardzo często. Polecam.Wystrzegałbym się natomiast Quick Links. Wtyczka całkiem fajna, bo umożliwia szukanie na skróty (nie trzeba za każdym razem wypełniać pola search jeśli często wyszukujemy jednej frazy). Niestety nie opanowałem sztuki usuwania linków z tego gadżetu. Ktoś wie jak?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz